ציפוי שיניים קומפוזיט

שתפו בכל הכוח

הרבה מאוד שנים רופאי השיניים התמקדו בעיקר בטיפולי שיניים משמרים כגון חורים, עששת, טיפולי שורש, ובטיפולים משקמים שונים. הם דאגו, ובצדק רב כמובן, לבריאות השן כך שנוכל להשתמש בשיניים שלנו עוד שנים רבות מבלי לסבול מכאבים. בשנים ההן הייתה התייחסות פחותה למראה הכולל של השיניים, לצבע שלהן ולאיך שזה משפיע על המראה הכללי של החיוך שלנו. במרוצת הזמן קיבל תחום האסתטיקה הדנטלית יותר ויותר מקום בעולם רפואת השיניים והפך להיות תחום התמחות העומד בפני עצמו.

כיום, רופאי השיניים המקצועיים, כדוגמת ד"ר מירי פיצ'ר, מציעים פתרון הוליסטי ומקיף בתחום רפואת השיניים, החל מטיפולים שגרתיים ומשמרים ועד טיפולי אסתטיקה דנטלית. תחום האסתטיקה הדנטלית מתפתח במהירות, יש שיטות חדשות ואיכותיות וכל אחד יכול להשיג חיוך מושלם עם שיניים לבנות ובריאות.

אחת השיטות היעילות לתיקון צבע השיניים ולהשלמת שיניים נקראת ציפוי קומפוזיט לשיניים, זו שיטת טיפול זולה יותר בהשוואה לפתרונות אחרים ויש לה חסרונות ויתרונות עליהם נרחיב בהמשך הכתבה. 

לערוץ היוטיוב

ציפוי קומפוזיט

אחד התחומים העיקריים בהם עוסקים רופאי שיניים אשר מתמחים באסתטיקה דנטלית הוא התחום של ציפויים לשיניים. קיימים סוגים שונים של ציפויי לשיניים מחרסינה ומחומרים אחרים, שמטרתם היא להעניק לשיניים מראה אסתטי, נקי ובוהק יותר על ידי ציפוי השיניים בצבע אחיד. הציפויים השונים כוללים, למשל, ציפוי שיניים קומפוזיט, ציפוי חרסינה מסוג למינייט וניר, ציפוי חרסינה מסוג EMAX, ציפוי חרסינה מזירקוניה ועוד. כל אחד מסוגי הציפויים השונים מתאים לסוג אחר של שיניים, מניב תוצאה מעט שונה וכמובן שלכל סוג יש יתרונות וחסרונות משלו. 

ד"ר מירי פיצ'ר מציעה למטופליה ציפוי קומפוזיט בשן קדמית ובשיניים נוספות כאשר התיקון הנדרש אינו רב, ובהתאם לתקציב המטופל. היא מסבירה כמה זמן מחזיק ציפוי קומפוזיט ומהם היתרונות והחסרונות של השיטה, כדי לאפשר ללקוחותיה לקבל החלטה נכונה ושקולה. 

ציפוי שיניים מסוג קומפוזיט

אחד מציפויי החרסינה בהם נעשה שימוש רב הוא ציפוי שיניים קומפוזיט. ציפוי קומפוזיט הוא סוג בעצם של שרף אשר בעזרתו יכול רופא השיניים לעצב מחדש את הצורה של השיניים ולהעניק להן צבע חדש. כמו לציפויים האחרים גם לציפוי קומפוזיט לשיניים יש יתרונות וחסרונות. היתרונות של ציפוי קומפוזיט בשן קדמית, למשל, הוא שניתן לבצע אותו בטיפול אחד וכן שזה נחשב טיפול שמרני וזול יחסית לטיפולי השיניים האסתטיים האחרים. 

יחד עם זאת, לציפוי הקומפוזיט ישנם גם כמה חסרונות בולטים. אחד החסרונות הוא שצריך להחליף את הציפוי אחת לכמה חודשים שכן אין לדעת מראש כמה זמן מחזיק ציפוי קומפוזיט ומתי הוא ייפול. בנוסף, ציפוי קומפוזיט יכול לשנות את צבעו במפגש עם צבעי מאכל שונים הקיימים במזון שאנחנו אוכלים. כמו כן, קשה יותר ואף לא מומלץ להניח ציפוי שיניים קומפוזיט לצד ציפוי שיניים מחרסינה או לשלב אותו לצד כתרים מחרסינה. 

היכן ניתן לעשות ציפוי קומפוזיט לשיניים?

את ציפוי הקומפוזיט לשיניים, כמו גם את ציפויי החרסינה, מומלץ לעשות רק אצל רופאת שיניים המתמחה בתחום הציפויים והיא בעלת ידע וניסיון עשירים. מכיוון שמדובר בהשקעה הכרוכה גם בזמן וגם בכסף, ומכיוון שמדובר בחיוך שלנו, החזית של פנינו, חשוב מאוד שהתהליך של הנחת הציפויים יעשה כראוי ושהתוצאה תהיה התוצאה הטובה ביותר שניתן לבקש. רופא שיניים מקצועי בתחום של האסתטיקה הדנטלית ידע גם להתאים את הציפוי הנכון למטופל הנכון, הן מבחינת חומר הציפוי והן מבחינת הצבע שלו. הצבע של ציפויים רבים ניתן לבחירה ולהתאמה אישית לפי רצון המטופל ולפי צבע השיניים הטבעי שלו.

כתבות נוספות עלינו

מדיום

בלוגר

תפוז 

בלוג ספוט

 maamarim.biz

hamlatza

walla

infomed

prosites

חפשו אותנו ברשתות חברתיות

פייסבוק

טוויטר

reddit

פרטי המרפאה של ד”ר מירי פיצ’ר

טלפון: 03-5533347
פקס: 072-2333201
כתובת: שדרות דוד המלך 1, תל-אביב