כל מה שחשוב לדעת על דשא סינטטי ויתרונותיו

שתפו בכל הכוח

יותר ויותר אנשים בישראל שמעוניינים בחלקת דשא, בוחרים בדשא הסינטטי. מדוע זה המצב? פשוט מאד: מדובר אמנם על דשא מלאכותי, אבל יש לו שורה ארוכה מאד של יתרונות, שהופכים אותו למשתלם. על פניו, כשאתם רוכשים דשא סינטטי אתם משקיעים יותר כסף מאשר בשתילה של דשא רגיל. אולם, כשבוחנים את עלויות הגידול שלו לטווח האורך, מגלים כי מדובר על פתרון חסכוני ומשתלם הרבה יותר. ובואו נכיר ביחד את היתרונות של הדשא הסינטטי, ובהמשך נכיר גם כמה מהסוגים המרכזיים שלו:

נוח, עמיד, איכותי, חסכוני, ועוד!

  • נעים למגע – אתם יכולים לבחור כיום דשא סינטטי בכל מרקם שרק תרצו, וזה לגמרי נתון להעדפה האישית שלכם – אם אתם מעדיפים דשא רך יותר או קשה יותר, זה לגמרי תלוי בכם! אם אתם מעדיפים דשא בעל צפיפות גבוהה יותר של "גבעולים" או בעל צפיפות נמוכה יותר – גם זה תלוי אך ורק בכם ובמה שאתם רוצים. כך, אתם לא צריכים להתאים את עצמכם לגחמות של הדשא עצמו, אלא הבחירה היא שלכם, וההתאמה האישית כאן היא ברמה גבוהה.
  • עמיד במיוחד – ידוע כי דשא סינטטי הוא עמיד הרבה יותר מאשר דשא רגיל. הדשא הסינטטי עשוי מחומרים חזקים במיוחד, שהם גם נוטים לשמור על הצורה הרגילה שלהם. מה זה אומר? שאם נניח מישהו דורך על הדשא הסינטטי, או שהצבתם עליו רהיט מסוים – הרי שברגע שתסירו את הלחץ, הדשא יחזור לצורה המקורית שלו. כך אתם מקבלים דשא עמיד יותר שיוכל גם לשרת אתכם לתקופה ארוכה יותר.
  • לא דורש מים וכיסוח – זה ללא ספק אחד מהיתרונות האדירים של הדשא הסינטטי: אתם פשוט לא צריכים לגדל אותו! זה אומר שאתם לא צריכים להשקות אות ובאופן קבוע. המשמעות היא חיסכון אדיר בצריכת המים של משק הבית שלכם. לא פעם חשבון המים לבעלי הגינות מהווה נקודה בעייתית מאד, אבל פותרים זאת באופן סופי עם הדשא הסינטטי. אתם גם מקבלים גם חיסכון ניכר כי אינכם צריכים לרכוש מכסחת דשא יקרה ולא צריכים לבזבז את זמנכם על כיסוח הדשא. הגבעולים של הדשא תמיד יישארו קבועים במקומם להנאתכם.

ואילו סוגים של דשא סינטטי יש כיום?

שימו לב כי אם אתם מעוניינים לבחור דשא סינטטי, אזי אתם צריכים לקחת בחשבון שיש כיום כל מיני סוגים של הדשא הסינטטי. זה אומר שאתם יכולים לבחור למשל בדשא סינטטי מסוג נפוליאון – זהו הסוג הנפוץ ביותר בישראל – בעיקר כי יש לו מראה טבעי מאד ומרקם רך מאד, מה שהפך אותו לפופולרי גינות פרטיות. סוג אחר הוא דשא מסוג מלך. דשא זה עשוי מסיבים מיוחדים שעמידים בפני טמפרטורה. זה אומר שאם אתם יושבים עליו בקיץ או בחורף, אתם תשימו לב שהוא לא קפוא או רותח, ולכן הוא נעים במיוחד למגע. אלו כמובן רק חלק מהסוגים המיוחדים שמחכים לכם.