איך אפשר לחדש רהיטים ישנים?

שתפו בכל הכוח

חידוש רהיטים מבצעים לפי סוג חומר הגלם שבו השתמשו כדי לבנות אותם. בהקשר הזה יש הבדל בעיקר בין סוגי הרהיטים הבאים:

א. רהיטי עץ – רהיטי עץ מחדשים בדרך כלל בעזרת מריחה לכה או צביעה מחדש. היתרון של חידוש רהיטי עץ הוא שכך ניתן לחסוך את ההוצאות על רכישת רהיטים חדשים, אך החיסרון הוא שיש צורך בידע מסוים בנגרות. כמו כן, רהיטים עתיקים במיוחד כמעט בלתי אפשרי לחדש ויש גם רהיטים שסובלים מנזקים של טרמיטים ומהתפוררות.

ב. רהיטי בד – בקטגוריה של רהיטי בד נמצאים בעיקר כיסאות, כורסאות וספות. כאן הדגש הוא לא על השלד של הרהיט, אלא על הכיסוי או החיפוי שנמצאים מעל פני השטח. עם זאת, היתרון של חידוש רהיטי בד הוא שניתן לעשות זאת יחסית במהירות ובהזמנת אנשי מקצוע עד בית הלקוח או העסק.

ג. רהיטי מתכת – רהיטי מתכת מיועדים בעיקר לחלל החוץ של הבית, או משמשים במקרים מסוימים כשלד עבור כיסאות וכורסאות. בחידוש רהיטי מתכת יש צורך בידע מסוים בפרזול ובהיכרות עם סוגי מתכות. בפועל, חידוש רהיטים ממתכת מבצעים באמצעות צביעה או בעזרת תהליך גלוון שנועד להעניק שכבת הגנה מפני קורוזיה וחלודה.

כל כמה זמן מחדשים רהיטים?

שאלה לא פחות מעניינת היא כל כמה זמן כדי להשקיע בתהליך של חידוש רהיטים. מצד אחד, חידוש שמבוצע ברמה גבוהה אמור לספק מענה לצרכי הלקוחות למשך כמה שנים ברצף. מצד שני, רהיטים שחוקים פוגעים באיכות החיים ועלולים להוריד את ערך הנכס לקראת השכרה או מכירה. על הרקע הזה, אפשר גם להבין מדוע פעולת החידוש היא פונקציה של צרכים אישיים.

בכל מקרה, אפשר לנסות לחדש רהיטים ישנים לבד ובשיטת "עשה זאת בעצמך". אם מחדשים את הרהיטים באופן עצמאי מרוויחים את תחושת הסיפוק, חוסכים בהוצאות ומגיעים לתוצאות שמתאימות לטעם האישי.

מנגד, מי שאין לו את הידע הנדרש ואת הכלים המתאימים יעדיף לפנות אל אנשי מקצוע – שאמנם דורשים תשלום על העבודה אבל גם מתחייבים לתוצאות טובות ועם אחריות ארוכה.